“Japoński Miszmasz” we Wrocławiu 12 stycznia!

今回ポストはポーランド語ですみません!

来週Arkadiusz Jabłoński教授の新しい本について会議を開く予定です。本書は、日本に対してポーランドが持つステレオタイプに関する本です。

Dzisiaj wyjątkowo głównie po polsku, bo i okazja szczególna. 12 stycznia we Wrocławiu odbędzie się spotkanie autorskie z profesorem Arkadiuszem Jabłońskim. Profesor jest autorem wydanej niedawno książki “Japoński Miszmasz”.

O czym jest ta pięknie wydana pozycja?

Jeśli myślisz, że Japonia, to bardzo dziwny kraj, którego nie da się zrozumieć, jeśli sądzisz, że jego mieszkańcy to waleczni samuraje i potulne gejsze, jeśli wierzysz, że Japończycy żyją według kodeksu bushido, a na co dzień wszyscy czytają mangę i ćwiczą karate, ta książka i to spotkanie są dla Ciebie!

Data: 12 stycznia  2015 (wtorek)

Miejsce (会場): Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, ul. Komandorska 118/120, Bud. E, SALA 1E

Godzina: 18:00

Dołącz do spotkania na Facebooku!

Temat wizerunku Japonii w polskiej kulturze interesuje mnie od czasu studiów, kiedy to zaczęłam uczyć się języka i miałam okazję pobyć 3,5 miesiąca w Japonii. Tematykę wizerunków medialnych Japonii poruszałam też w pracy magisterskiej. Irytuje mnie sztampowe i orientalistyczne przedstawianie Japonii w mediach i literaturze. Niby mamy XXI wiek, internet, dość tanie bilety lotnicze a mimo tego Japonia wciąż jest “daleka i nieznana”.

Gdy więc przeczytałam wywiad z profesorem Jabłońskim na temat “Japońskiego Miszmaszu” pomyślałam “Swój człowiek!” i od razu kupiłam książkę. Uśmiałam się przy niej co nie miara, bo nie spotkałam się jeszcze z autorem, który by tak kwiecistym językiem bezlitośnie rozprawiał się z mitem “dalekiej Japonii samurajów i gejsz”.

Jeśli zaś chodzi o samo spotkanie, to zaczęło się od mojego niewinnego komentarza na Facebooku. Reszta potoczyła się sama – zaproszenie autora do Wrocławia, znalezienie świetnych, chętnych do pomocy przy organizacji studentów z Uniwersytetu Ekonomicznego (Koło Kaizen, dziękuję za wsparcie idei!) i tak, już za tydzień mamy spotkanie z profesorem Jabłońskim we Wrocławiu!

Zapraszam serdecznie wszystkich zainteresowanych “Krajem Kwitnącej Wiśni!” 🙂

 

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s